Gå til indhold

Syddansk Vækstforum

Til forsidenTil Region Syddanmark

ForsidepilKontakt

Kontakt

Vækstforumsekretariatets hotline er åben for potentielle ansøgere på alle hverdage fra kl. 9.00 – 15.00. Her vil der være mulighed for at tale med en medarbejder, der enten selv kan hjælpe dig med at afklare en lang række spørgsmål eller lede dig videre til den rigtige person.

Hotline har telefonnummeret: 30 58 77 77

Yderligere oplysninger om Vækstforum i Region Syddanmark kan fås hos:

Vækstforumsekretariatet:
Mail: vaekstforum@rsyd.dk
Telefon: 7663 1912

Dorthe Kusk
Afdelingschef
Vækstforumsekretariatet
Tlf: 7663 1801
E-mail: dorthe.kusk@rsyd.dk

Liselotte Abildgaard
Vækstforumsekretariatet
Telefon: 7663 1912
Mail: liselotte.abildgaard@rsyd.dk

Rune Christoffer Olesen
Vækstforumsekretariatet
Tlf: 2029 4352
E-mail: rco@rsyd.dk


Kristina Tranders
Vækstforumsekretariatet
Tlf. 2920 1835
E-mail: kristina.tranders@rsyd.dk

Helene Mikkelsen (barsel)
Vækstforumsekretariatet
Tlf. 2482 1049
E-mail: hbm@rsyd.dk

Maria Nordvig Vendelbo

Vækstforumsekretariatet

Tlf.2496 5472

E-mail: mnv@rsyd.dk


 

Forretningsområderne i Vækstforums handlingsplan 2014-15:

Sundheds- og velfærdsinnovation:

Susanne Gren Svendsen
Tlf: 7663 2009
E-mail: susanne.gren.svendsen@rsyd.dk

Bæredygtig energi:
Vita Jokumsen
Tlf: 7663 1247
E-mail: vita.jokumsen@rsyd.dk

Oplevelseserhverv:
Tue Avbæk Larsen
Tlf: 2920 1901 
E-mail: tue.larsen@rsyd.dk

Uddannelse
Morten Hvideland-Olsen
Tlf: 7663 1042
E-mail: mho@rsyd.dk

Yderområder:
Olav Sønderskov
Tlf: 7663 1088
E-mail: Olav.Soenderskov@rsyd.dk


Sidst opdateret den 14-12-2016.Vækstforum

Region Syddanmark | Damhaven 12 | 7100 Vejle | Email: kontakt@regionsyddanmark.dk | Tlf: 76 63 10 00 | Fax: 76 63 20 00